DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Kurz reiki dne 26. 11. se z důvodu nemoci odkládá.

Článek o Iljovi Žáčkovi na www.tyden.cz

Na interentovém "bratříčku" tištěného týdeníku Týden vyšel dne 11. 9. 2015 článek o Iljovi Žáčkovi. Níže přikládáme jeho text. Původní článek naleznete zde.

Léčení dotekem: Mistr Reiki pomáhá nejen lidem, ale i zvířatům

ilja-tydenReiki je starý léčebný systém, který vychází z východní filozofie, nejde však o dogma či náboženství. Pomáhá lidem léčit různé neduhy fyzického i psychického rázu, jako je bolest hlavy, špatné zažívání, či stres. Mistrem v Reiki je již přes dvacet let Ilja Žáček. Jeho pomoc během této doby vyhledaly tisíce lidí.

Ilja Žáček je jedním z prvních, kdo v Česku získal certifikát pro provozování této léčebné metody. Dokáže za pomoci doteků svých rukou vyléčit nejen lidi, ale i zvířata, která za ním dokonce i sama chodí, jak mistr Reiki prozradil v rozhovoru pro TÝDEN.

Co vlastně Reiki je? V čem spočívá jeho metoda?

Reiki je léčitelská technika, která pochází z Japonska. Jejím základem je práce s energií, příznivě ovlivňuje zdraví jak ve fyzické tak i psychické oblasti. Reiki odstraňuje nejen bolest, ale pomáhá zvládnout i její příčiny. Když například hlava bolí kvůli stresu, léčí kromě bolesti i stres. Když si na bolení hlavy vezmeme prášek, bolest přejde. Pilulka ale neodstraní příčinu.

Jak jste se k této léčebné metodě vlastně dostal?

K Reiki mě přivedla zvědavost, touha po poznání ale také nedůvěra. Nevěřil jsem, že je možné, aby kdokoliv tak snadno získal schopnosti, o kterých jsem doposud jen četl. Zkusil jsem přístup vyzkoušet si "to" na vlastní kůži a přes mou skepsi "to" mělo účinky.

S jakými problémy za vámi lidé chodí?

Chodí ke mně lidé například s bolestmi zad, kloubů, zažívacími potížemi ale také ti, kteří jsou vyčerpaní, vystresovaní a prožívají emoční traumata nebo třeba partnerské potíže.

Léčíte pouze lidi, nebo například i zvířata?

Lidé i zvířata, prošli za miliony let vývojem. Od jednobuněčných organizmů až do dnešní podoby. To znamená, že budou reagovat podobně, což se mi v praxi mnohokrát potvrdilo. Nejlépe to vidíme u plemen, které historicky doprovázejí člověka už po tisíciletí: psi, koně, kočky... Zvířata vnímají Reiki velmi dobře, vycítí, že máte schopnost jim pomoci. Stalo se mi, že jsem seděl na lavičce v parku a přišel ke mně pes a naprosto jednoznačně poprosil o pomoc na bolavá záda. Sám se natáčel, abych lépe dosáhl na místa, která ho nejvíc trápila.

Existuje něco, co reiki nedokáže vyléčit?

Ano, stejně, jako klasická medicína i Reiki má svá omezení. Někdy si ani nejlepší lékař neporadí třeba s rýmou. Stejně tak tomu je i u Reiki. Na druhou stranu, už jsem s Reiki zažil opravdu podivuhodné věci.

Posíláte své klienty i k normálnímu lékaři?

Ano, nejsem lékař a nestanovuji diagnózu. Reiki navíc neřeší případy, kdy je nezbytná operace. Na druhou stranu, i někteří lékaři posílají své pacienty ke mně. V některých zemích je Reiki součást nemocničních služeb, která podporují například hojení.

Jak probíhá terapie?

Terapeut se napojuje na energetické zdroje. Je schopen přijímat energii a předávat ji prostřednictvím svých rukou. Energie Reiki tak vstupuje do míst, kde je jí nedostatek, to znamená do nejvíce poškozených míst. Člověk se uvolní a nechá se prostoupit tímto pocitem. To lidé většinou pociťují jako příjemné teplo a často se dostávají i do stavu podobného spánku.

Mohu se Reiki sám naučit?

Reiki není třeba se učit. Tuto schopnost předává mistr Reiki, prostřednictvím tzv. iniciací. Je to technologie, kterou se otevírá schopnost Reiki používat. Kurzy, které každoročně pořádám, pak využívám k tomu, abych naučil lidi to, co vím o Reiki já sám. Na kurzech se lidé naučí metodu Reiki používat nejen pro sebe, ale i pro druhé.

Jaké další metody léčení ovládáte?

Protože mě práce s energiemi zajímá, věnoval jsem hodně pozornosti celé řadě technik. Občas používám Bowenovu techniku, což je tlaková masáž svalů, která skvěle funguje na ztuhlou krční páteř. Využívám i VHT (vibromuskulární harmonizační terapie), což je hloubková tkáňová terapie. Vždy se jedná o neinvazivní a nediagnostické techniky.