DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Kurz reiki dne 26. 11. se z důvodu nemoci odkládá.

Článek o Iljovi Žáčkovi na webu zeny.iprima.cz

Na webových stránkách byl zveřejněn článek o Ilju Žáčkovi. Tento článek si múžete prohlédnout zde:
http://zeny.iprima.cz/zdravi/umeni-reiki-teplo-rukou-me-zbavilo-letite-migreny 

Obsah tohoto článku zde:

Umění reiki: Teplo rukou mě zbavilo letité migrény

ilja-zace-reiri

O metodě reiki, využívající přenosu energie, jsem moc nevěděla a nebýt silných záchvatů migrény, které mě doslova devastovaly, by u toho asi zůstalo...

Takto jsem využila rady kamarádky, kterou stejného problému zbavil Ilja Žáček, majitel certifikátu Mistra Reiki. Nepatřím mezi fanoušky alternativní medicíny, uklidnilo mě ale, že přiložení ruky tělu těžko ublíží. Přesto jsem si ale nejdřív raději prošla odbornou literaturu.

Podle té jde o zapomenuté starodávné umění buddhistických mnichů. V polovině 19. století ho znovuobjevil Japonec Mikao Usu. Má více stupňů, podle úrovně znalostí.

Jako elektřina

„Reiki není závislé na víře či náboženství. Kdo nechce nebo neumí energii přijmout, prostě na něj neúčinkuje. Funguje obdobně, jako každý jiný elektronický přístroj, na principu vypnout – zapnout. Ne vždy je efekt okamžitý, tělo je složité," vysvětluje Ilja Žáček.

Člověk má pocit, že ho trápí jeden problém, ale může jich být mnohem víc. Mohou být vzájemně provázané a vznikat třeba úplně jinde, než kde se projeví. Lékaři to dobře vědí.

Ilja Žáček se nesnaží lékařům fušovat do řemesla diagnózami, ani nezpochybňuje účinky klasické medicíny. Podle svých slov je pouhý zprostředkovatel energie, která léčí. A jeho úkol je soustředit energii tam, kde je jí zapotřebí.

Co všechno umí

Reiki je univerzální metoda, dá se použít téměř na cokoli – nemoci srdce a plic, neplodnost, kožní problémy, bolesti hlavy, krku, zad, kloubů a končetin, nespavost, impotenci atd.

„Umí zkrátit rekonvalescenci, snižuje nežádoucí účinky léků i chemoterapie. Pozitivně ovlivňuje psychiku – dodává optimismus, zmírňuje stres či strach při velké psychické zátěži, pomáhá odstranit trému před zkouškou," vypočítává přednosti reiki Ilja Žáček.

Zlepšuje koncentraci a tím i výpadky paměti, dokáže zvýšit sebevědomí, má celkové harmonizující účinky na duši a tělo.

Jak to probíhá

Velmi jednoduše – vleže nebo vsedě, dle libosti. A dá se použít nejen na lidi, ale i zvířata! Někdy působí hned, jindy za čas. Přála jsem si první možnost, zrovna mi totiž neúnavně bušilo v hlavě střídavě napravo, nalevo i za okem – tisíce malých kováříků, jednou mi takhle nedali pokoj 3 dny...

Ilja Žáček mě nabádá, abych byla v pohodě, což se mi i daří – až na tu hlavu. Aby mě uklidnil, zdůrazní, že to je zcela bezpečná metoda, když nepomůže, neublíží.

Zkrátka a dobře jen položí ruku na místa, která vás trápí. Ještě se mě ani nedotkl a už jsem na čele cítila příjemné teplo jeho dlaně. Upozorní mě, že je dost důležité, abych se snažila být přirozená, uvolněná, vnímala pozitivní pocity, nebyla uzavřená. Když budu skeptická, efekt se sníží.

Jakmile začne, mám silný pocit, jako by mi na čelo položil příjemně nahřátou žehličku. Tepavá bolest ustupuje čím dál víc do pozadí.

Zázrak na počkání

ak se od něj dozvídám, energie proudí sama do nejvíce poškozených míst. Terapeut ji ale může pochopitelně nasměrovat, kde je jí nejvíc zapotřebí. Tam působí v různé intenzitě, u mě zřejmě mimořádné. Po půlhodině mám hlavu lehounkou jako pírko. Připadám si i celkově tak nějak lehčí. Pan Žáček mě ale upozorňuje, abych neměla niluze, že migréna provždy po jedné proceduře zmizí. Tak rychle to bohužel nejde, ani reiki neumí zázraky. Dostávám pokyn, abych se ihned ozvala, jakmile budu cítit, že se migréna znovu blíží.

Odcházím v pohodě, ruším v práci dovolenou, kterou jsem si vždy po dobu migrény brala. A srším optimismem. Asi jako každý, kdo se zbaví letitého trápení....

-jan-